24. Býk

Autor: Jiří Martin Škopek

Pozapomenutý výborný český malíř s osobitým tvarovým vyjádřením, zvláštní zajímavou barevností a nádhernou kompozicí, vytvořil toto ojedinělé dílo. Vlastním jménem Jiří Škopek. Významný malíř, zakládající člen skupiny Máj 57. Studoval na L´Ecole des Beaux - Arts v Paříži a AVU. Během světové války utekl do Francie, kde zažil atmosféru Pařížské školy. Inspiroval ho Gauguin, později našel osobitou cestu v barevných, jasných plochách s konturovou linií a jemnou estetizující primitivizací. Figuralista i krajinář. Zastoupen v NG i všech státních sbírkách. Na trhu se díla tohoto autora nevyskytují.
Signováno vlevo nahoře, garantujeme pravost a originalitu díla.
Technika: Olej na plátně
Výška: 79 cm, šířka: 70 cm, rámování: 96 x 86,5 cm

Konec aukce: 06.12.2022 20:02

Dosažená cena: 71 000 Kč

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Seznam příhozů (95)

71 000 Kč6.12.2022 19:57:29
70 000 Kč6.12.2022 19:57:25 (limit 6.12.2022 19:57:03)
70 000 Kč6.12.2022 19:57:25
69 000 Kč6.12.2022 19:57:16 (limit 6.12.2022 19:57:03)
68 000 Kč6.12.2022 19:57:16 (limit 6.12.2022 19:57:16)
62 300 Kč6.12.2022 19:56:57
61 300 Kč6.12.2022 19:55:56
58 300 Kč6.12.2022 19:55:29
57 300 Kč6.12.2022 19:54:06
55 000 Kč6.12.2022 19:54:06 (limit 6.12.2022 19:53:46)
54 300 Kč6.12.2022 19:53:56 (limit 6.12.2022 19:53:46)
53 300 Kč6.12.2022 19:53:56
49 300 Kč6.12.2022 19:53:40
48 800 Kč6.12.2022 19:52:52
48 000 Kč6.12.2022 19:52:52 (limit 6.12.2022 19:52:42)