Pozapomenutý výborný český malíř s osobitým tvarovým vyjádřením, zvláštní zajímavou barevností a nádhernou kompozicí, vytvořil toto ojedinělé dílo. Vlastním jménem Jiří Škopek. Významný malíř, zakládající člen skupiny Máj 57. Studoval na L´Ecole des Beaux - Arts v Paříži a AVU. Během světové války utekl do Francie, kde zažil atmosféru Pařížské školy. Inspiroval ho Gauguin, později našel osobitou cestu v barevných, jasných plochách s konturovou linií a jemnou estetizující primitivizací. Figuralista i krajinář. Zastoupen v NG i všech státních sbírkách. Na trhu se díla tohoto autora nevyskytují.
Signováno vlevo nahoře, garantujeme pravost a originalitu díla.
Technika: Olej na plátně
Výška: 79 cm, šířka: 70 cm, rámování: 96 x 86,5 cm
Konec aukce: 06.12.2022 20:02
Dosažená cena: 71 000 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Seznam příhozů (95)