197. Lesní zátiší

Autor: Antonín Hudeček

Antonín Hudeček
Narodil se 14. 1. 1872 v Loucké u Budyně nad Ohří a zemřel 11. 8. 1941 V Častolovicích.
Malíř krajinář.
Byl žákem pražské Akademie u prof. Pirnera a Brožíka. Byl malířem krajinářem, i když byla původně jeho výchova figurální. Přidružil se k "Okořským" žákům Mařákovy krajinářské speciálky, kteří ve vsi Okoři hledali motivy ke svému tvoření. V čele této skupiny malířů stál Antonín Slavíček. Hudeček byl snivým lyrikem, malířem tichých večerů a měsíčních nocí a snivých podzimků. V roce 1902 na něj velmi zapůsobil pobyt v Itálii, v roce 1909 pobyt na Sicílii. Moře samo ho fascinovalo. V roce 1914 a 1915 moře znovu maluje na Rujaně. Roku 1916 maluje v Solnohradsku. Z podhoří pronikl do pravých hor, Alp. Byl jediný alpinista české moderní krajinomalby.  V roce 1916 se na jeho plátně poprvé objevila zimní krajina. V letech 1920 - 1921 tvoří v Báňské Bystrici, v Malých a Velkých Tatrách.  V pozdějších letech se dostává opět k moři do Dubrovníka, Neapole.  V letech 1927 - 1932 opakuje zájezdy na Podkarpatskou Rus a Východní Slovensko. Na jaře 1931 byl v Benátkách a v letech 1932 - 1941 častěji na Šumavě a na Písecku, kde ho poutalo poříčí Blanice a rybníky. Od rybníku Lada je také poslední jeho práce z 19. 6 . 1941: " Borovice na břehu rybníka".
K obrazu je znalecký posudek - viz foto.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 35 cm, šířka: 50 cm, rámování: 46,3 x 61,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 07.06.2021 21:20

Dosažená cena: 19 500 Kč

Vyvolávací cena: 9 000 Kč

Seznam příhozů (24)

19 500 Kč7.6.2021 21:15:45
19 000 Kč7.6.2021 21:14:33 (limit 7.6.2021 21:13:44)
18 500 Kč7.6.2021 21:14:32
18 000 Kč7.6.2021 21:14:11 (limit 7.6.2021 21:13:44)
17 500 Kč7.6.2021 21:14:11
17 000 Kč7.6.2021 21:14:03 (limit 7.6.2021 21:13:44)
16 500 Kč7.6.2021 21:14:03
16 000 Kč7.6.2021 21:13:58 (limit 7.6.2021 21:13:44)
15 500 Kč7.6.2021 21:13:58
15 000 Kč7.6.2021 21:13:44 (limit 7.6.2021 21:13:44)
14 500 Kč7.6.2021 17:55:40
14 000 Kč7.6.2021 17:55:34 (limit 7.6.2021 17:53:55)
13 700 Kč7.6.2021 17:55:34
13 200 Kč7.6.2021 17:55:28 (limit 7.6.2021 17:53:55)
12 700 Kč7.6.2021 17:55:28