Signováno vpravo dole, zaskleno. Vlevo datováno 1961, vzadu věnování.
Narozený 13. 8. 1891 v Pardubicích, zemřel 13. 10. 1986 v Praze.
Malíř krajin a podobizen.
V letech 1907 – 1912 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Hanuše Schwaigera. V roce 1909 na Purmanovo cestovní stipendium navštívil Benátky a Dalmácii, posléze byl také ve Francii a Itálii. Jeho tvorba, která je soustředěná především na českou krajinu, je charakteristická fauvistickou barevností a dynamickou koncepcí obrazu. V poválečném období se přiklonil k realistickému vitalismu. Roku 1931 vytvořil scénografii Prodané nevěsty. Vystavoval od roku 1917..
Malíř krajin a podobizen.
Technika: Tempera
Výška: 67 cm, šířka: 101,5 cm, rámování: 80,2 x 115,2 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 03.08.2020 19:40
Dosažená cena: 21 060 Kč
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Seznam příhozů (28)