101. U vody 1961

Autor: Jaroslav Grus
(1891)

Signováno vpravo dole, zaskleno. Vlevo datováno 1961, vzadu věnování.
Narozený 13. 8. 1891 v Pardubicích, zemřel 13. 10. 1986 v Praze.
Malíř krajin a podobizen.
V letech 1907 – 1912 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Hanuše Schwaigera. V roce 1909 na Purmanovo cestovní stipendium navštívil Benátky a Dalmácii, posléze byl také ve Francii a Itálii. Jeho tvorba, která je soustředěná především na českou krajinu, je charakteristická fauvistickou barevností a dynamickou koncepcí obrazu. V poválečném období se přiklonil k realistickému vitalismu. Roku 1931 vytvořil scénografii Prodané nevěsty. Vystavoval od roku 1917..
Technika: Tempera
Výška: 67 cm, šířka: 101,5 cm, rámování: 80,2 x 115,2 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 03.08.2020 19:40

Dosažená cena: 21 060 Kč

Vyvolávací cena: 4 000 Kč

Seznam příhozů (28)

21 060 Kč3.8.2020 19:23:04
10 100 Kč3.8.2020 19:23:05 (limit 8.7.2020 19:12:55)
9 530 Kč8.7.2020 19:34:03 (limit 8.7.2020 19:12:55)
9 230 Kč8.7.2020 19:34:03
8 930 Kč8.7.2020 19:33:59 (limit 8.7.2020 19:12:55)
8 630 Kč8.7.2020 19:33:59
8 330 Kč8.7.2020 19:12:38 (limit 8.7.2020 19:12:38)
8 030 Kč8.7.2020 16:05:31
8 000 Kč8.7.2020 16:05:31 (limit 8.7.2020 14:30:05)
7 730 Kč8.7.2020 16:05:27 (limit 8.7.2020 14:30:05)
7 430 Kč8.7.2020 16:05:27
7 130 Kč8.7.2020 16:05:23 (limit 8.7.2020 14:30:05)
6 830 Kč8.7.2020 16:05:23
6 530 Kč8.7.2020 14:30:05 (limit 8.7.2020 14:30:05)
6 230 Kč7.7.2020 23:09:59