101. U vody 1961

Autor: Jaroslav Grus
(1891)

Signováno vpravo dole, zaskleno. Vlevo datováno 1961, vzadu věnování.
Narozený 13. 8. 1891 v Pardubicích, zemřel 13. 10. 1986 v Praze.
Malíř krajin a podobizen.
V letech 1907 – 1912 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Hanuše Schwaigera. V roce 1909 na Purmanovo cestovní stipendium navštívil Benátky a Dalmácii, posléze byl také ve Francii a Itálii. Jeho tvorba, která je soustředěná především na českou krajinu, je charakteristická fauvistickou barevností a dynamickou koncepcí obrazu. V poválečném období se přiklonil k realistickému vitalismu. Roku 1931 vytvořil scénografii Prodané nevěsty. Vystavoval od roku 1917..
Technika: Tempera
Výška: 67 cm, šířka: 101,5 cm, rámování: 80,2 x 115,2 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 03.08.2020 19:40

Dosažená cena: 21 060 Kč

Vyvolávací cena: 4 000 Kč

Seznam příhozů (28)

6 000 Kč7.7.2020 23:09:59 (limit 6.7.2020 11:37:06)
5 930 Kč7.7.2020 23:09:55 (limit 6.7.2020 11:37:06)
5 630 Kč7.7.2020 23:09:55
5 330 Kč7.7.2020 23:09:52 (limit 6.7.2020 11:37:06)
5 030 Kč7.7.2020 23:09:52
4 830 Kč7.7.2020 23:09:44 (limit 6.7.2020 11:37:06)
4 630 Kč7.7.2020 23:09:44
4 430 Kč6.7.2020 11:37:06 (limit 6.7.2020 11:37:06)
4 420 Kč5.7.2020 22:16:20
4 410 Kč4.7.2020 23:31:52
4 400 Kč4.7.2020 18:23:28
4 200 Kč3.7.2020 11:15:04
4 000 Kč2.7.2020 16:33:34