114. Splynutí

Autor: Břetislav Bartoš

Břetislav Bartoš (7. května 1893 Frenštát pod Radhoštěm – 28. června 1926 Dolní Mokropsy) byl český malíř.
Během svých studií na pražské Akademii v letech 1909 až 1914 byl jedním z posledních žáků profesora Hanuše Schwaigera. V roce 1914 byl spoluzakladatelem uměleckého spolku Koliba (moravský protějšek pražské Umělecké besedy se kterou také vystavoval).
Bojoval v 1. světové válce jako legionářItálii a ve volných chvílích maloval obrazy zachytávající momenty z fronty. Ilustroval také Slezské písně Petra Bezruče. Zemřel velmi mladý na TBC.
V roce 2007 se uskutečnila první vernisáž zrekonstruovaného muzea ve Frenštátě. Výstavu zahájila dcera Břetislava Bartoše.

Signováno vlevo dole, zaskleno
Technika: Akvarel
Výška: 30 cm, šířka: 23 cm, rámování: 44,7 x 36 cm

Konec aukce: 14.09.2021 20:01

Dosažená cena: 13 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Seznam příhozů (42)

13 000 Kč14.9.2021 19:56:02 (limit 14.9.2021 19:54:59)
12 500 Kč14.9.2021 19:56:02
12 000 Kč14.9.2021 19:54:59 (limit 14.9.2021 19:54:59)
11 500 Kč14.9.2021 19:54:36
11 000 Kč14.9.2021 19:54:29 (limit 14.9.2021 19:52:15)
10 600 Kč14.9.2021 19:54:29
10 100 Kč14.9.2021 19:54:23 (limit 14.9.2021 19:52:15)
9 800 Kč14.9.2021 19:54:23
9 500 Kč14.9.2021 19:52:59 (limit 14.9.2021 19:52:15)
9 200 Kč14.9.2021 19:52:59
8 900 Kč14.9.2021 19:52:55 (limit 14.9.2021 19:52:15)
8 600 Kč14.9.2021 19:52:55
8 300 Kč14.9.2021 19:52:15 (limit 14.9.2021 19:52:15)
8 000 Kč14.9.2021 19:52:15 (limit 14.9.2021 17:44:04)
7 800 Kč14.9.2021 19:37:15 (limit 14.9.2021 17:44:04)