15. Štramberk

Autor: Bohumír Jaroněk

Bohumír Jaroněk
Narodil se 23. 4. 1866 ve Zlíně a zemřel 18. 1. 1933 tamtéž.
Malíř, grafik, zakladatel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Byl autodidaktikem a byl původně vyučen řezbářství. V letech 1883 až 1887 absolvoval ve Valašském Meziříčí odbornou školu pro umělecký průmysl dřevařský společně s Frantou Úprkou. Několik let byl modelérem a kompozitérem v uměleckoprůmyslových závodech doma i v zahraničí. Zajímal se o národopis i lidovou architekturu.  Po čtyři roky jezdil na zimní a jarní měsíce do Egypta, kde akvareloval. Zcestoval poté Palestinu, Řecko, Sýrii, Malou Asii, Turecko, Itálii a Francii. V jeho namalovaném díle se odráží celé Valašsko od Vizovic a Zlína až po Slezsko ve všech ročních obdobích.
Technika: Barevný dřevoryt
Výška: 53 cm, šířka: 45 cm, rámování: 73 x 62,5 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 12.07.2021 18:25

Dosažená cena: 10 050 Kč

Vyvolávací cena: 1 800 Kč

Seznam příhozů (30)

10 050 Kč12.7.2021 18:20:49
9 750 Kč12.7.2021 18:20:03
9 450 Kč12.7.2021 18:17:42
9 150 Kč12.7.2021 18:16:35
8 850 Kč12.7.2021 18:16:15
8 550 Kč12.7.2021 18:13:10
8 250 Kč12.7.2021 18:13:02 (limit 12.7.2021 18:12:51)
8 200 Kč12.7.2021 18:13:02
7 900 Kč12.7.2021 18:12:03 (limit 12.7.2021 18:12:03)
7 600 Kč12.7.2021 18:06:36
7 300 Kč12.7.2021 18:06:04
7 000 Kč12.7.2021 18:04:41
6 700 Kč12.7.2021 18:04:32 (limit 12.7.2021 17:52:13)
6 600 Kč12.7.2021 18:04:32
6 300 Kč12.7.2021 17:52:13 (limit 12.7.2021 17:52:13)