20. Chalupy v zimě

Autor: Roman Havelka

Narodil se 30. 4.  1877 v Jemnici u Znojma a zemřel 20. 6. 1950 ve Znojmě.
Malíř a krajinář.
V letech 1892 až 1895 studoval  na pražské Uměleckoprůmyslové škole u profesorů Lišky a Stibrala. Poté přestoupil na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, studoval zde do roku 1898. Po roce vojenské služby v roce 1901 ukončil studia u Rudolfa z Ottenfeldu. Získal Hlávkovo stipendium a cestoval po Itálii a dva roky strávil v Bosně a Hercegovině. Ve vlastním atelieru v Mnichově zpracovával motivy z cest. Po druhé cestě do Bosny se usadil v Bítově nad Dyjí a namaloval zde na 3000 obrazů v mařákovském duchu. V roce 1905 pobýval v Dalmácii, odkud přivezl mnoho přímořských motivů. Vystavoval v Praze, Hradci Králové, ale i v cizině, např. ve Vídni, Londýně, Berlíně, Mnichově. Maloval lyrické krajiny s důrazem na dekorativní působivost světla a barvy.  Díky výborně zvládnuté kresbě patřil i k významným ilustrátorům, například se podílel na ilustrování díla Augusta Sedláčka Hrady a zámky české.
Signováno vpravo dole, na zadní straně autorský štítek, originál
Technika: Olej na plátně
Výška: 36 cm, šířka: 51 cm, rámování: 49,5 x 63 cm

Konec aukce: 30.11.2020 18:24

Dosažená cena: 31 400 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Seznam příhozů (41)

31 400 Kč30.11.2020 18:19:46
30 900 Kč30.11.2020 18:19:38 (limit 30.11.2020 17:44:19)
30 400 Kč30.11.2020 18:19:38
29 900 Kč30.11.2020 18:19:12 (limit 30.11.2020 17:44:19)
29 400 Kč30.11.2020 18:19:12
28 900 Kč30.11.2020 18:18:08 (limit 30.11.2020 17:44:19)
28 400 Kč30.11.2020 18:18:08
27 900 Kč30.11.2020 18:17:34 (limit 30.11.2020 17:44:19)
27 400 Kč30.11.2020 18:17:34
26 900 Kč30.11.2020 18:17:25 (limit 30.11.2020 17:44:19)
26 400 Kč30.11.2020 18:17:25
25 900 Kč30.11.2020 18:12:49 (limit 30.11.2020 17:44:19)
25 400 Kč30.11.2020 18:12:49
24 900 Kč30.11.2020 17:49:09 (limit 30.11.2020 17:44:19)
24 400 Kč30.11.2020 17:49:09