Helena Salichová
Narodila se 25. 4. 1895 v Kyjovicích a zemřela 2. 7. 1975 v Ostravě.
Po absolvování učitelského ústavu studovala na AVU v Praze. Od roku 1926 trvale žila a pracovala v Polance nad Odrou. Zabývala se malbou, grafikou, ilustrátorskou a literární tvorbou, byla etnografkou. Námětově těžila především ze života ve Slezsku, orientovala se na figurální kompozice, malovala portréty, zátiší, především kytice.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 35 cm, šířka: 45 cm, rámování: 49 x 58,5 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 09.11.2021 19:59
Dosažená cena: 6 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 800 Kč