Otakar Hůrka
Narodil se 10. 9. 1889 v Kolodějích u Prahy a zemřel 21. 7. 1966 v Praze.
Akademický malíř a grafik krajinář.
Byl žákem krajinářské školy Aloise Kalvody v letech 1903 - 1908. V roce 1920 odcestoval za studiem do Francie, kde zůstal tři roky a již 1921 v Paříži vystavoval. Po návratu do vlasti, kterou již nikdy neopustil, maloval a vystavoval svoje krajiny převážně z oblasti Polabí a hlavně ze svého milovaného Posázaví. Za svůj život vytvořil velkou řadu olejů, je autorem knižních ilustrací a z grafiky jsou ceněny dřevoryty, které vyšly souborně pod názvem Album Posázaví. V roce 1948 byl vyloučen ze Svazu výtvarných umělců a do konce svého života nemohl vystavovat a ani jiným způsobem veřejně prezentovat své práce.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 36,4 cm, šířka: 51,3 cm, rámování: 45 x 59,5 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 11.10.2021 20:29
Dosažená cena: 8 700 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Seznam příhozů (27)