Ludvík Vacátko
Malíř a profesor kreslení.
Po absolvování vojenské školy působil jako profesor kreslení na pražské kadetní škole. Při zaměstnání si doplňoval vzdělání na AVU v Praze. Ve studiích pokračoval ještě v Paříži, Vídni a Mnichově. Byl vynikajícím znalcem anatomie zvířat, jeho obrazy zachycují nejvíce koně, zvěř a bitevní scény. Byl asistentem Luďka Marolda při tvorbě panoramatického obrazu Bitva u Lipan. Pořádal četné autorské výstavy v Topičově salonu v Praze.L
Signováno monogramem vpravo dole.
Malíř a profesor kreslení.
Technika: Akvarel
Výška: 11,3 cm, šířka: 17,2 cm, rámování: 32,6 x 37 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 11.10.2021 19:13
Dosažená cena: 4 200 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč