141. Kubistický portrét

Autor: Josef Čapek
(1887)

Dřevoryt na papíře. Rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno dole.
Josef Čapek
Narodil se 23. 3. 1887 v Hronově nad Metují a zemřel 13. 4. 1945v koncentračním táboře v Belsenu v Německu.
Malíř, knižní grafik, kreslíř a spisovatel.
Navštěvoval uměleckoprůmyslovou školu v Praze a studoval v Paříži. Autor slova "robot". Byl spoluzakladatel Skupiny výtvarných umělců, poté člen Spolku výtvarných umělců Mánes, s kterou se rozešel, aby pak působil ve skupině Tvrdošíjných.
Výška: 37 cm, šířka: 26,5 cm, rámování: 48 x 39 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 19.10.2020 20:47

Dosažená cena: 31 600 Kč

Vyvolávací cena: 1 600 Kč

Seznam příhozů (71)

7 400 Kč19.10.2020 19:55:35 (limit 19.10.2020 19:55:35)
7 100 Kč19.10.2020 19:23:41
6 800 Kč19.10.2020 19:21:12
6 500 Kč19.10.2020 19:17:52
6 200 Kč19.10.2020 19:08:40
5 900 Kč19.10.2020 18:47:58
5 600 Kč19.10.2020 18:18:14
5 300 Kč19.10.2020 18:04:22
5 000 Kč19.10.2020 18:04:14 (limit 19.10.2020 01:36:56)
4 800 Kč19.10.2020 18:04:14
4 600 Kč19.10.2020 18:04:08 (limit 19.10.2020 01:36:56)
4 400 Kč19.10.2020 18:04:08
4 200 Kč19.10.2020 01:36:21
4 000 Kč18.10.2020 09:30:29
3 800 Kč17.10.2020 12:19:26