141. Kubistický portrét

Autor: Josef Čapek
(1887)

Dřevoryt na papíře. Rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno dole.
Josef Čapek
Narodil se 23. 3. 1887 v Hronově nad Metují a zemřel 13. 4. 1945v koncentračním táboře v Belsenu v Německu.
Malíř, knižní grafik, kreslíř a spisovatel.
Navštěvoval uměleckoprůmyslovou školu v Praze a studoval v Paříži. Autor slova "robot". Byl spoluzakladatel Skupiny výtvarných umělců, poté člen Spolku výtvarných umělců Mánes, s kterou se rozešel, aby pak působil ve skupině Tvrdošíjných.
Výška: 37 cm, šířka: 26,5 cm, rámování: 48 x 39 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 19.10.2020 20:47

Dosažená cena: 31 600 Kč

Vyvolávací cena: 1 600 Kč

Seznam příhozů (71)

12 600 Kč19.10.2020 20:15:20 (limit 19.10.2020 20:12:40)
12 100 Kč19.10.2020 20:15:20
11 600 Kč19.10.2020 20:15:16 (limit 19.10.2020 20:12:40)
11 100 Kč19.10.2020 20:15:16
10 600 Kč19.10.2020 20:15:11 (limit 19.10.2020 20:12:40)
10 100 Kč19.10.2020 20:15:11
9 800 Kč19.10.2020 20:12:40 (limit 19.10.2020 20:12:40)
9 500 Kč19.10.2020 20:01:23
9 400 Kč19.10.2020 20:01:23 (limit 19.10.2020 19:55:44)
9 200 Kč19.10.2020 20:01:19 (limit 19.10.2020 19:55:44)
8 900 Kč19.10.2020 20:01:18
8 600 Kč19.10.2020 20:01:15 (limit 19.10.2020 19:55:44)
8 300 Kč19.10.2020 20:01:15
8 000 Kč19.10.2020 20:01:05 (limit 19.10.2020 19:55:44)
7 700 Kč19.10.2020 20:01:05