Signováno dole.
Josef Čapek
Narodil se 23. 3. 1887 v Hronově nad Metují a zemřel 13. 4. 1945v koncentračním táboře v Belsenu v Německu.
Malíř, knižní grafik, kreslíř a spisovatel.
Navštěvoval uměleckoprůmyslovou školu v Praze a studoval v Paříži. Autor slova "robot". Byl spoluzakladatel Skupiny výtvarných umělců, poté člen Spolku výtvarných umělců Mánes, s kterou se rozešel, aby pak působil ve skupině Tvrdošíjných.
Josef Čapek
Výška: 25 cm, šířka: 15 cm, rámování: 40,3 x 29,3 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 03.05.2021 20:02
Dosažená cena: 10 500 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Seznam příhozů (24)