Narodila se 21. 9. 1902 v Praze a zemřela 9. 11. 1980 v Paříži.
Malířka, grafička.
Studovala u E. Dítěte na VŠUP v Praze a v Paříži. Byla přední představitelkou surrealistického proudu ve výtvarném umění i v celoevropském kontextu a s J. Štýrským tvůrkyně imaginativní abstraktní malby. Od roku 1947 žila v Paříži. Její tvorba je prodchnutá symbolikou, tajemstvím, nostalgií, prchavostí. Příležitostně ilustrovala knihy konturovými kolorovanými kresbami, vytvářela koláže a exlibris, s J. Štýrským navrhovala dámské prádlo, různé oděvní doplňky (šály, šátky. kravaty) a knižní obálky pro různá nakladatelství.
Barevná zinkografie, signováno tužkou vpravo dole, zaskleno, nově rámováno
Malířka, grafička.
Výška: 16 cm, šířka: 11 cm, rámování: 38 x 31,5 cm
Konec aukce: 01.02.2021 18:59
Dosažená cena: 16 700 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Seznam příhozů (27)