Narodila se 21. 9. 1902 v Praze a zemřela 9. 11. 1980 v Paříži.
Malířka, grafička.
Studovala u E. Dítěte na VŠUP v Praze a v Paříži. Byla přední představitelkou surrealistického proudu ve výtvarném umění i v celoevropském kontextu a s J. Štýrským tvůrkyně imaginativní abstraktní malby. Od roku 1947 žila v Paříži. Její tvorba je prodchnutá symbolikou, tajemstvím, nostalgií, prchavostí. Příležitostně ilustrovala knihy konturovými kolorovanými kresbami, vytvářela koláže a exlibris, s J. Štýrským navrhovala dámské prádlo, různé oděvní doplňky (šály, šátky. kravaty) a knižní obálky pro různá nakladatelství.
Barefná litografie, signováno tužkou, zaskleno, nově rámováno
Malířka, grafička.
Výška: 18,3 cm, šířka: 11,3 cm, rámování: 40,2 x 31 cm
Konec aukce: 30.11.2020 21:51
Dosažená cena: 8 100 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Seznam příhozů (27)