Rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole. Vlevo číslováno 11/25
Narodila se 21. 9. 1902 v Praze a zemřela 9. 11. 1980 v Paříži.
Malířka, grafička.
Studovala u E. Dítěte na VŠUP v Praze a v Paříži. Byla přední představitelkou surrealistického proudu ve výtvarném umění i v celoevropském kontextu a s J. Štýrským tvůrkyně imaginativní abstraktní malby. Od roku 1947 žila v Paříži. Její tvorba je prodchnutá symbolikou, tajemstvím, nostalgií, prchavostí. Příležitostně ilustrovala knihy konturovými kolorovanými kresbami, vytvářela koláže a exlibris, s J. Štýrským navrhovala dámské prádlo, různé oděvní doplňky (šály, šátky. kravaty) a knižní obálky pro různá nakladatelství.
Malířka, grafička.
Výška: 30 cm, šířka: 29 cm, rámování: 55 x 50 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 14.09.2020 22:09
Dosažená cena: 38 000 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Seznam příhozů (88)