Narodila se 21. 9. 1902 v Praze a zemřela 9. 11. 1980 v Paříži.
Malířka, grafička.
Studovala u E. Dítěte na VŠUP v Praze a v Paříži. Byla přední představitelkou surrealistického proudu ve výtvarném umění i v celoevropském kontextu a s J. Štýrským tvůrkyně imaginativní abstraktní malby. Od roku 1947 žila v Paříži. Její tvorba je prodchnutá symbolikou, tajemstvím, nostalgií, prchavostí. Příležitostně ilustrovala knihy konturovými kolorovanými kresbami, vytvářela koláže a exlibris, s J. Štýrským navrhovala dámské prádlo, různé oděvní doplňky (šály, šátky. kravaty) a knižní obálky pro různá nakladatelství.
Barevný litoofset, signováno tužkou vpravo dole, zaskleno, nově rámováno
Malířka, grafička.
Výška: 17 cm, šířka: 9,3 cm, rámování: 40 x 31,5 cm
Konec aukce: 01.02.2021 19:49
Dosažená cena: 12 600 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč