Jan Skramlík
Narodil se 1. 7. 1860 v Praze a zemřel 6. 9. 1936 v Praze
Pocházel se staropražské rodiny, uměleckou dráhu začal velice záhy, studoval na pražské akademii, následovalo osmileté studium v Mnichově u prof. W. Lindenschmidta. Poté načas přesídlil do Paříže, kde se seznámil s Václavem Brožíkem, který se po návratu do Prahy stal profesorem na pražské akademii. Jan Skramlík se na několik let stal žákem v jeho ateliéru. Podnikl cesty na jih Evropy, po Německu a Anglii. Největší vliv na jeho tvorbu měl šestiměsíční pobyt v Itálii. Začal malovat podobizny, náboženské motivy a historické žánry v krojích 16. a 17. století, jež se staly záhy velice populární. Poté volil menší formáty, opět s náměty historických kostýmových žánrů a portrétů. Z portrétů svého času vzbudil pozornost portrét jeho otce, pražského primátora, Emiliana rytíře Skramlíka.
Technika: Olej na desce
Výška: 23 cm, šířka: 16 cm, rámování: 40 x 33 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 09.11.2021 19:46
Dosažená cena: 7 500 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Seznam příhozů (23)