Narodil se 9. 9. 1892 v Libčanech u Hradce Králové. Malíř, kreslíř a grafik figurálních scén z venkovského života. Byl žákem prof. Preislera a Švabinského na akademii výtvarného umění v Praze. Vyučoval jako profesor kreslení na střední škole, naposledy v Pardubicích. Od roku 1926 se věnuje výhradně malbě a grafice, motivy z Libčan a záběry z Javornice v Orlických horách.
Signováno vpravo dole, zaskleno
Technika: Tempera na lepence
Výška: 36 cm, šířka: 54 cm, rámování: 61 x 77,5 cm
Stav: Mírně poškozený rám
Konec aukce: 14.09.2021 20:12
Dosažená cena: 9 200 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč