23. Odpočinek pod stromem

Autor: Emil Schovánek
(1885)

Signováno vlevo dole.
Emil Schovánek
Narodil se 10. 9. 1885 v Praze a zemřel 11. 7. 1947 tamtéž.
Byl žákem akademie výtvarného umění v Praze u profesora Bukovace a ve speciálce profesora Hynaise. Již v prvním roce na akademii obdržel Hlávkovo studijní stipendium. Po absolvování mu bylo uděleno cestovní stipendium do Jugoslávie a Itálie a roku 1913 do Paříže. Maloval s oblibou podobizny, žánry, akty, květinová zátiší a moře, jež studoval při svých častých výletech na Jadran. V jeho jasných, jásavých barvách je patrný vliv jeho učitelů Bukovace a Hynaise.
Technika: Olej na plátně
Výška: 58,5 cm, šířka: 48,5 cm, rámování: 72,5 x 62 cm

Konec aukce: 11.10.2021 18:22

Dosažená cena: 12 500 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Seznam příhozů (27)

7 200 Kč7.10.2021 13:15:22 (limit 7.10.2021 13:15:22)
6 900 Kč6.10.2021 22:15:58
6 600 Kč6.10.2021 22:10:17
6 300 Kč4.10.2021 07:23:47
6 000 Kč28.9.2021 19:01:09
5 700 Kč28.9.2021 10:08:37
5 400 Kč28.9.2021 07:24:19
5 100 Kč23.9.2021 08:58:21
4 900 Kč22.9.2021 15:10:06
4 700 Kč21.9.2021 17:48:41
4 500 Kč21.9.2021 07:06:22
2 500 Kč13.9.2021 20:27:56