Narodil se 14. 10. 1887 v Příbrami a zemřel roku 1950.
V letech 1908 - 1913 byl žákem pražské akademie u profesorů Bukovace, Schwaigra a Pirnera. Dovedně znázorňoval krajiny se zvířaty, figury i různé architektury. Za studiem malby zvířat cestoval do Německa, Amsterodamu, Antverp i Paříže. Byl činný hlavně jako malíř dekorativní a restaurátor. Kreslil také ilustrace a pracoval v oboru litografie. V roce 1919 vystavoval v Rubešově saloně v Praze, v roce 1923 v Topičově saloně a v roce 1944 v Mazáčově síni v Praze.Počátkem třicátých let měl více času na krajinomalbu, které se nikdy nevzdával. Za tím účelem jezdil na delší pobyty do Brandýsa, kde měl v domku po rodičích pod kostelem sv. Vavřince svůj ateliér. Tam dokončoval a koloroval skici, které zhotovil v plenéru. Virtuózně ovládal kresbu domácích zvířat ve všech fázích jejich pohybu. Za takovými obrazy často ustupovaly do stínu jeho malby krajin se stavbami měst a vesnic v pozadí, stejně jako figurální malby pro kostely v Praze i v Polabí nebo ilustrace k několika knihám. V posledních letech svého života pracoval už jen pro Národní muzeum.
Signováno vpravo dole
Signováno vpravo dole
Technika: Olej na malířské lepence
Výška: 41 cm, šířka: 51,5 cm, rámování: 55 x 65 cm
Konec aukce: 21.06.2020 18:47
Dosažená cena: 5 300 Kč
Vyvolávací cena: 2 200 Kč