Signováno vpravo dole monogramem. Na zadní straně přípis.
Narozen 14. 11. 1901 na Kladně. Zemřel 29. 8. 1984 v Praze.
Malíř a ilustrátor, profesor na Karlově univerzitě.
V roce 1923 absolvoval Umělecko průmyslovou školu v Praze u Františka Kysely, v roce 1926 zakončil studium na Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval u Maxe Švabinského. Byl též grafik československých známek. V letech 1946 – 1972 působil jako profesor na Pedagogické fakultě UK. Je znám jako ilustrátor mnoha knih. Zvládal mnoho grafických technik, dřevoryt a mědiryt, lept a zejména litografii. Věnoval se volné grafice, obrazům.
Technika: Akvarel
Výška: 38,5 cm, šířka: 30 cm, rámování: 62 x 52 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 23.02.2020 18:57
Dosažená cena: 8 700 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Seznam příhozů (32)