Byl český malíř a grafik. Náměty své tvorby je spojen především s tematikou Ostravska a tamního života poznamenaného hornictvím. V letech 1922 –1923 studoval na škole v Praze (prof. Jaroslav Benda a Arnošt Hofbauer), poté přešel do soukromé školy F.Engelmüllera. V letech 1924 - 1931 byl žákem M.Švabinského na AVU. V letech 1927–1928 studoval jako stipendista v Paříž
Signováno vpravo dole, zaskleno, na zadní straně autorský štítek, originál
Technika: Olej na kartonu
Výška: 65 cm, šířka: 93 cm, rámování: 92 x 120 cm
Konec aukce: 30.11.2020 18:56
Dosažená cena: 33 500 Kč
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Seznam příhozů (58)