Byl český malíř a grafik. Náměty své tvorby je spojen především s tematikou Ostravska a tamního života poznamenaného hornictvím. V letech 1922 –1923 studoval na škole v Praze (prof. Jaroslav Benda a Arnošt Hofbauer), poté přešel do soukromé školy F.Engelmüllera. V letech 1924 - 1931 byl žákem M.Švabinského na AVU. V letech 1927–1928 studoval jako stipendista v Paříži.
Obraz je zasklený, na paspartě místy fleky.
Signováno vpravo dole.
Signováno vpravo dole.
Technika: Olej na malířské lepence
Výška: 32,5 cm, šířka: 47,5 cm, rámování: 53,5 x 68,5 cm
Konec aukce: 28.04.2019 18:47
Dosažená cena: 4 750 Kč
Vyvolávací cena: 1 900 Kč