Byl český malíř a grafik. Náměty své tvorby je spojen především s tematikou Ostravska a tamního života poznamenaného hornictvím. V letech 1922 –1923 studoval na škole v Praze (prof. Jaroslav Benda a Arnošt Hofbauer), poté přešel do soukromé školy F.Engelmüllera. V letech 1924 - 1931 byl žákem M.Švabinského na AVU. V letech 1927–1928 studoval jako stipendista v Paříži.
Signováno vpravo dole
Signováno vpravo dole
Technika: Olej na plátně
Výška: 68,5 cm, šířka: 55 cm, rámování: 81 x 68 cm
Konec aukce: 12.07.2021 21:55
Dosažená cena: 11 700 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Seznam příhozů (31)