Signováno vpravo dole, zaskleno.
Byl český malíř a grafik. Náměty své tvorby je spojen především s tematikou Ostravska a tamního života poznamenaného hornictvím. V letech 1922 –1923 studoval na škole v Praze (prof. Jaroslav Benda a Arnošt Hofbauer), poté přešel do soukromé školy F.Engelmüllera. V letech 1924 - 1931 byl žákem M.Švabinského na AVU. V letech 1927–1928 studoval jako stipendista v Paříž
Technika: Olej na kartonu
Výška: 44,5 cm, šířka: 29 cm, rámování: 70,2 x 51,2 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 30.11.2020 20:52
Dosažená cena: 4 850 Kč
Vyvolávací cena: 1 900 Kč