Byl český malíř a grafik. Náměty své tvorby je spojen především s tématikou Ostravska a tamního života poznamenaného hornictvím. V letech 1922 –1923 studoval na škole v Praze (prof. Jaroslav Benda a Arnošt Hofbauer), poté přešel do soukromé školy F.Engelmüllera. V letech 1924 - 1931 byl žákem M.Švabinského na AVU. V letech 1927–1928 studoval jako stipendista v Paříži
Signováno vpravo dole
Signováno vpravo dole
Technika: Tempera na lepence
Výška: 46,5 cm, šířka: 61,5 cm, rámování: 63 x 77 cm
Stav: Místy poškozený rám
Konec aukce: 09.11.2021 20:00
Dosažená cena: 20 500 Kč
Vyvolávací cena: 12 000 Kč