Narozen 2. 12. 1920 v Lukách nad Jihlavou. Zemřel v roce 1997. Malíř, studoval na akademii výtvarného umění v Praze u prof. Loukoty, Nechleby, Obrovského, Štursy a Krattnera, dále studoval práce v Paříži, vystavoval po celém světě, jeden z mála českých moderních malířů 20. století, jehož význam přerostl naše hranice, mimořádný zjev našeho malířství, široké zastoupení v řadě galerií po světě.
Signováno vpravo dole
Signováno vpravo dole
Technika: Olej na kartonu
Výška: 70 cm, šířka: 50 cm, rámování: 80 x 60 cm
Konec aukce: 05.04.2020 19:23
Dosažená cena: 24 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 800 Kč