Narodil se v Kyjově v rodině sklárenského účetního Karla Molitora a jeho manželky Julie, rozené Pospíšilové. Původně se věnoval sochařství, později malířství a grafice. Vystudoval Umělecko-průmyslovou školu v Praze a pak Akademii výtvarných umění u Františka Ženíška v letech 1910–1913. 6. září 1913 se v holešovickém kostele svatého Klimenta oženil s Emilií Hanekovou.
Během života působil v Paříži, Holandsku, Belgii, Německu, Itálii. V Srbsku byl profesorem kreslení. Jako příslušník srbské armády byl zajat a rakouskými úřady stíhán pro velezradu. Soubornou výstavu svých obrazů měl v pražském Obecním domě v roce 1919. Roku 1921 přestoupil do Církve československé husitské. Postupně působil jako profesor kreslení v Uherském Brodě, Hranicích, Lipníku, v Moravské Ostravě a nakonec jako farář Církve československé ve Vratimově.
V roce 1907 Otto Molitora jako studenta portrétoval jeho vrstevník Jan Zrzavý.
Signováno vpravo a levo dole
Nově rámováno
Signováno vpravo a levo dole
Nově rámováno
Technika: Olej na kartonu
Výška: 30 cm, šířka: 20 cm, rámování: 37 x 26,5 cm
Konec aukce: 27.10.2019 18:23
Dosažená cena: 16 100 Kč
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Seznam příhozů (35)