Signováno vlevo dole.
Narodil se 15. 2. 1884 v Praze – Karlíně a zemřel 12. 1. 1962 v Praze.
V letech 1898-1902 studoval na UMPRUM u Emanuela Krescence Lišky, Felixe Jeneweina a Karla Vítězslava Maška. Po absolvování nastoupil ještě téhož roku na AVU v Praze, kam docházel do ateliérů Vojtěcha Hynaise a Františka Ženíška. Studium dokončil roku 1906. Po té dále soukromě studoval v Mnichově a v Římě. Později si otevřel vlastní školu kreslení a malby. Jak napovídá výčet Marečkových profesorů, jeho umělecká orientace směřovala především k lidské postavě. Je znám díky svým ženským aktům (tímto tématem poprvé zaujal na jarní výstavě v Rudolfinu roku 1909) i díky svému portrétnímu umění (za 1. republiky například zpodobnil čelné představitele Mělníku). Tímto zaměřením navázal na figurativní tvorbu předních českých akademiků poslední čtvrtiny 19. století, od nichž získal skvělou malířskou průpravu.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 57 cm, šířka: 43 cm, rámování: 77 x 63 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 03.08.2020 18:36
Dosažená cena: 10 000 Kč
Vyvolávací cena: 2 200 Kč
Seznam příhozů (24)