34. U rybníka

Autor: Jiří Heřman
(1892 Paříž - 1969 Uherské Hradiště)

Narodil se 26. 4. 1892 v Paříži. Zemřel 9. 6. 1969 v Uherském Hradišti.
Roku 1910 začal studovat na pražské akademii u prof. Bukovace, později V. Hynaise. Po studiích uspořádal několik výstav a pak na stipendium, které obdržel po ukončení studia, odjel do Paříže, kde studoval v ateliéru Františka Kupky. Inklinoval ke krajinářství, zapůsobila na něj díla malířů barbizonské školy. Po návratu z Paříže se usadil na Vysočině, poté na Valašsku, od 1930 trvale působil v Uherském Hradišti. Maloval a kreslil v místě svého působení i v okolních obcích.
Signováno vlevo dole, zaskleno, mírné praskliny na obraze
Technika: Olej na překližce
Výška: 20,5 cm, šířka: 31 cm, rámování: 33,3 x 43,5 cm
Stav: Místy poškozený rám

Konec aukce: 01.02.2021 18:34

Dosažená cena: 6 500 Kč

Vyvolávací cena: 3 000 Kč

Seznam příhozů (16)

3 000 Kč7.1.2021 15:12:15