Student PFUK a UMPRUM v Praze (prof. A. Pelc). Zabývá se především ilustrací a karikaturou. Roku 1964 se zúčastnil světové výstavy karikatur v Montrealu. V roce 1972 se stává členem týmu Macourek - Born - Doubrava a tvoří s nimi animované filmy, které jsou velice úspěšné i v zahraničí. Obdržel více jak 30 vyznamenání a cen za ilustrace (Highly Commended H.Ch. Andersen IBBY,...). Oceněn byl také za karikaturu, kresby a animovaný film. Dohromady tedy obdržel na 80 cen a vyznamenání u nás a ve světě. V letech 1955-1994 ilustroval 362 knih, výtvarně se podílel na 64 filmech a vytvořil 5 scénických návrhů pro divadla. Účastnil se přes 200 výstav u nás i v zahraničí.
Signováno tužkou uprostřed nahoře, zaskleno
Výška: 10,2 cm, šířka: 20,5 cm, rámování: 23,3 x 31,1 cm
Konec aukce: 01.03.2021 19:47
Dosažená cena: 7 300 Kč
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Seznam příhozů (23)