7. Zimní výlet

Autor: Adolf Born
(1930 Benešov)

Autorský tisk. Signováno vpravo dole tužkou.
Adolf Born
Narodil se 12. 6. 1930 v Českých Velenicích a zemřel 22. 5. 2016 v Praze.
Grafik, ilustrátor.
Studoval na PFUK a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u A. Pelce. Zpočátku kreslil karikatury a ilustroval knížky a Ol. Jelínkem. S ním měl také první výstavu v Galerii Fronta v Praze v roce 1959. V roce 1964 se zúčastnil výstavy světové karikatury v Montrealu, kde pak v roce 1977 získal Grand Prix. Roku 1972 se stává členem týmu Macourek – Born – Doubrava, který proslul animovanými filmy. Je také autorem kostýmů a dekorací k opeře Antonína Dvořáka Čert a Káča, inscenované v Národním divadle. V letech 1955 – 1994 ilustroval 362 knih, výtvarně spolupracoval na 64 filmech, vytvořil 5 scénických návrhů pro divadla. Uskutečnil 144 samostatných výstav u nás i v zahraničí a řady výstav kolektivních. V roce 1988 byl jmenován zasloužilým umělcem. V roce 2013 získal na Anifilmu cenu za celoživotní přínos animovanému filmu.
Výška: 25 cm, šířka: 18 cm, rámování: 47,8 x 39 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 01.02.2021 18:16

Dosažená cena: 14 200 Kč

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Seznam příhozů (25)

14 200 Kč1.2.2021 18:11:01
13 700 Kč1.2.2021 18:10:41
13 200 Kč1.2.2021 18:10:27
12 700 Kč1.2.2021 18:05:30
12 200 Kč1.2.2021 17:56:22
12 000 Kč1.2.2021 17:56:22 (limit 1.2.2021 17:46:16)
11 700 Kč1.2.2021 17:56:16 (limit 1.2.2021 17:46:16)
11 200 Kč1.2.2021 17:56:16
10 700 Kč1.2.2021 17:56:06 (limit 1.2.2021 17:46:16)
10 200 Kč1.2.2021 17:56:06
9 900 Kč31.1.2021 19:23:39
9 600 Kč31.1.2021 08:42:57
9 300 Kč31.1.2021 00:41:45
9 000 Kč30.1.2021 08:23:50
8 700 Kč30.1.2021 03:03:35