Narozen 16. 4. 1863 v Poděbradech a zemřel 30. 11. 1956 v Praze. Malíř, hudebník a spisovatel, národní umělec v Praze - Karlíně. Přichází na učitelský ústav do Kutné Hory. Vyučuje krátce v Sedlci. Zanechal vyučování k němuž jej měli rodiče a vydává se dvaadvacetiletý na pouť slovanským světem. Kreslí přitom zpěváky, nástroje, kroje i kraj, kterým prochází. Malíř v něm však vždy vítězí. Po kreslířské průpravě ve škole K. Liebschera byl roku 1890 přijat na Pirnerovo oddělení na akademii vývarného umění v Praze a po dvou letech odešel do Paříže, kde rovněž 2 roky navštěvoval akademii Julianovu. Maluje krajiny, pohledy na města a budovy aj.
Signováno vpravo dole a na zadní straně
Technika: Olej na kartonu
Výška: 61 cm, šířka: 69 cm, rámování: 77 x 85 cm
Konec aukce: 03.08.2020 19:38
Dosažená cena: 30 500 Kč
Vyvolávací cena: 5 200 Kč
Seznam příhozů (42)