22. Vtok Malše do Vltavy v Českých Budějovicích

Autor: Ludvík Kuba
(1863)

Narozen 16. 4. 1863 v Poděbradech a zemřel 30. 11. 1956 v Praze. Malíř, hudebník a spisovatel, národní umělec v Praze - Karlíně. Přichází na učitelský ústav do Kutné Hory. Vyučuje krátce v Sedlci. Zanechal vyučování k němuž jej měli rodiče a vydává se dvaadvacetiletý na pouť slovanským světem. Kreslí přitom zpěváky, nástroje, kroje i kraj, kterým prochází. Malíř v něm však vždy vítězí. Po kreslířské průpravě ve škole K. Liebschera byl roku 1890 přijat na Pirnerovo oddělení na akademii vývarného umění v Praze a po dvou letech odešel do Paříže, kde rovněž 2 roky navštěvoval akademii Julianovu. Maluje krajiny, pohledy na města a budovy aj.
Signováno vlevo dole
Technika: Olej na malířské lepence
Výška: 27 cm, šířka: 41,5 cm, rámování: 38,5 x 52,5 cm
Stav: Rentolováno

Konec aukce: 05.04.2020 18:21

Dosažená cena: 22 000 Kč

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Seznam příhozů (44)

8 900 Kč12.3.2020 23:15:12
8 600 Kč12.3.2020 23:15:07 (limit 11.3.2020 20:27:21)
8 300 Kč12.3.2020 23:15:07
8 000 Kč11.3.2020 20:27:12
7 700 Kč10.3.2020 21:15:42
7 400 Kč10.3.2020 15:43:18
7 100 Kč10.3.2020 15:16:35
6 800 Kč9.3.2020 18:16:17
6 500 Kč9.3.2020 14:23:06
6 200 Kč7.3.2020 14:36:28
5 900 Kč7.3.2020 14:29:31
5 600 Kč7.3.2020 14:25:57
5 300 Kč7.3.2020 05:56:47
5 000 Kč6.3.2020 22:56:05