22. Vtok Malše do Vltavy v Českých Budějovicích

Autor: Ludvík Kuba
(1863)

Narozen 16. 4. 1863 v Poděbradech a zemřel 30. 11. 1956 v Praze. Malíř, hudebník a spisovatel, národní umělec v Praze - Karlíně. Přichází na učitelský ústav do Kutné Hory. Vyučuje krátce v Sedlci. Zanechal vyučování k němuž jej měli rodiče a vydává se dvaadvacetiletý na pouť slovanským světem. Kreslí přitom zpěváky, nástroje, kroje i kraj, kterým prochází. Malíř v něm však vždy vítězí. Po kreslířské průpravě ve škole K. Liebschera byl roku 1890 přijat na Pirnerovo oddělení na akademii vývarného umění v Praze a po dvou letech odešel do Paříže, kde rovněž 2 roky navštěvoval akademii Julianovu. Maluje krajiny, pohledy na města a budovy aj.
Signováno vlevo dole
Technika: Olej na malířské lepence
Výška: 27 cm, šířka: 41,5 cm, rámování: 38,5 x 52,5 cm
Stav: Rentolováno

Konec aukce: 05.04.2020 18:21

Dosažená cena: 22 000 Kč

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Seznam příhozů (44)

15 100 Kč15.3.2020 20:21:58
14 600 Kč15.3.2020 16:52:56 (limit 15.3.2020 16:51:42)
14 100 Kč15.3.2020 16:52:56
13 600 Kč15.3.2020 16:51:28
13 100 Kč14.3.2020 20:06:11
12 600 Kč13.3.2020 22:03:36
12 100 Kč12.3.2020 23:15:29
12 000 Kč12.3.2020 23:15:29 (limit 11.3.2020 20:27:21)
11 600 Kč12.3.2020 23:15:25 (limit 11.3.2020 20:27:21)
11 100 Kč12.3.2020 23:15:25
10 600 Kč12.3.2020 23:15:21 (limit 11.3.2020 20:27:21)
10 100 Kč12.3.2020 23:15:21
9 800 Kč12.3.2020 23:15:16 (limit 11.3.2020 20:27:21)
9 500 Kč12.3.2020 23:15:16
9 200 Kč12.3.2020 23:15:12 (limit 11.3.2020 20:27:21)