Narozen 10. 8. 1928 v Hořensku u Semil. Zemřel 24. 8. 2002 v Jilemnici. l český malíř, grafik, ilustrátor a pedagog. Patřil k předním osobnostem českého výtvarného umění 20. století. Jeho obrazy, grafiky a ilustrace si svou podmanivostí získaly nejen pozornost, ale i srdce. V roce 1946 byl přijat na akademii výtvarných umění. Po dvou letech však přestoupil na UMPRUM. Svojí malířskou tvorbou oživil slavnou tradici české imaginace, kterou před ním proslavil například Jan Zrzavý. Zatímco jeho ranější tvorba se vyznačuje značnou expresivností, pro malby z jeho zralého a zásadního období je charakteristická lyričnost až tklivost a podmanivá poetika. Komárkovým vyjadřovacím prostředkem byly především velmi jemné barvy a neostré kontury, což vnáší do jeho obrazů jedinečnou atmosféru.
Signováno vlevo dole, originál
Technika: Olej na plátně
Výška: 20,2 cm, šířka: 20 cm, rámování: 21,6 x 21,5 cm
Konec aukce: 01.02.2021 19:34
Dosažená cena: 23 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 800 Kč
Seznam příhozů (49)