221. 6 ks grafických listů

Autor: Vladimír Komárek
(1928)

Rozměry 2 - 21 x 12,73 - 14,8 x 10,54 - 10,2 x 155 - 12,5 x 17,56 - 10,6 x 21,17 - 11,5 x 16,1
vše nepoškozeno.
Narozen 10. 8. 1928 v Hořensku u Semil. Zemřel 24. 8. 2002 v Jilemnici. l český malíř, grafik, ilustrátor a pedagog. Patřil k předním osobnostem českého výtvarného umění 20. století. Jeho obrazy, grafiky a ilustrace si svou podmanivostí získaly nejen pozornost, ale i srdce. V roce 1946 byl přijat na akademii výtvarných umění. Po dvou letech však přestoupil na UMPRUM. Svojí malířskou tvorbou oživil slavnou tradici české imaginace, kterou před ním proslavil například Jan Zrzavý. Zatímco jeho ranější tvorba se vyznačuje značnou expresivností, pro malby z jeho zralého a zásadního období je charakteristická lyričnost až tklivost a podmanivá poetika. Komárkovým vyjadřovacím prostředkem byly především velmi jemné barvy a neostré kontury, což vnáší do jeho obrazů jedinečnou atmosféru.
Signatura: signováno

Konec aukce: 01.02.2021 21:40

Dosažená cena: 1 400 Kč

Vyvolávací cena: 1 200 Kč

Seznam příhozů (2)

1 400 Kč1.2.2021 21:33:31
1 200 Kč17.1.2021 20:23:51