Rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole, datováno 1944.
Stanislav Kolíbal
Narodil se 11.12.1925 v Orlové.
Studoval na pražské VŠUP a DAMU. Na DAMU pak působil do r. 1959 i jako pedagog. Od roku 1954 byl členem Umělecké besedy, v roce 1960 byl spoluzakladatel Skupiny UB12. Zprvu se věnoval figurální tvorbě, jeho práce vzniklé v 50. a poč. 60. let jsou silně ovlivněné dobovou estetikou. Významné pro něj bylo seznámení s monografii A. Caldera. Pracuje se sádrou, kovem, dřevem, překližkou, železem, olovem atd. Od konce 60. let se věnuje také kresbě, nejprve barevnými, později černými propisovacími tužkami a akvarelem. Řada kreseb byla základem pro sochařská díla.
Stanislav Kolíbal
Technika: Pastel
Výška: 24 cm, šířka: 30,5 cm, rámování: 43,5 x 53,7 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 05.04.2020 19:57
Dosažená cena: 6 600 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč