Signováno tužkou PD.
Ivo Saliger - rakouský malíř a grafik. Narodil se ve slezském K;nigsbergu, od r. 1908 působil ve Vídni. Studoval na tamní akademii u R. Jettmara, L. Michaleka a F. Schmutzera. Roku 1920 se stal profesorem na Vyšší odborné škole grafické ve Vídni, později působil ve svobodném povolání. V r. 1930 odešel do Paříže na Académie Moderne, kde se zdokonaloval u F. Légera a A. Ozenfanta. Věnoval se krajinomalbě a tématu ženského aktu, ve 20. letech patřil k průkopníkům stylu art deco v malbě. Jeho tvorba byla mezi léty 1937-1944 prezentována na přehlídkách německého umění v duchu nacionálního socialismu (Die Großen Deutsche Kunstausstellungen).
Technika: Lept
Výška: 33,5 cm, šířka: 34 cm, rámování: 56,5 x 52,5 cm
Konec aukce: 19.01.2026 19:47
Dosažená cena: 9 700 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Seznam příhozů (17)
| 9 700 Kč | 19.1.2026 19:35:57 (limit 19.1.2026 18:46:27) |
| 9 400 Kč | 19.1.2026 19:35:57 |
| 9 100 Kč | 19.1.2026 19:25:32 (limit 19.1.2026 18:46:27) |
| 8 800 Kč | 19.1.2026 19:25:32 |
| 8 500 Kč | 19.1.2026 19:03:15 (limit 19.1.2026 18:46:27) |
| 8 200 Kč | 19.1.2026 19:03:15 |
| 7 900 Kč | 19.1.2026 19:03:10 (limit 19.1.2026 18:46:27) |
| 7 600 Kč | 19.1.2026 19:03:10 |
| 7 300 Kč | 19.1.2026 18:56:17 (limit 19.1.2026 18:46:27) |
| 7 000 Kč | 19.1.2026 18:56:17 |
| 6 700 Kč | 19.1.2026 18:56:12 (limit 19.1.2026 18:46:27) |
| 6 400 Kč | 19.1.2026 18:56:12 |
| 6 100 Kč | 19.1.2026 18:46:27 (limit 19.1.2026 18:46:27) |
| 5 800 Kč | 19.1.2026 18:17:44 |
| 5 500 Kč | 19.1.2026 18:16:51 (limit 11.1.2026 10:44:41) |