108. Tři sudičky

Autor: Ivo Saliger

Kategorie: Grafiky

Signováno tužkou PD.

Ivo Saliger - rakouský malíř a grafik. Narodil se ve slezském K;nigsbergu, od r. 1908 působil ve Vídni. Studoval na tamní akademii u R. Jettmara, L. Michaleka a F. Schmutzera. Roku 1920 se stal profesorem na Vyšší odborné škole grafické ve Vídni, později působil ve svobodném povolání. V r. 1930 odešel do Paříže na Académie Moderne, kde se zdokonaloval u F. Légera a A. Ozenfanta. Věnoval se krajinomalbě a tématu ženského aktu, ve 20. letech patřil k průkopníkům stylu art deco v malbě. Jeho tvorba byla mezi léty 1937-1944 prezentována na přehlídkách německého umění v duchu nacionálního socialismu (Die Großen Deutsche Kunstausstellungen).
Technika: Lept
Výška: 33,5 cm, šířka: 34 cm, rámování: 56,5 x 52,5 cm

Konec aukce: 19.01.2026 19:47

Dosažená cena: 9 700 Kč

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Seznam příhozů (17)

5 300 Kč19.1.2026 18:16:51
5 000 Kč11.1.2026 10:44:41 (limit 11.1.2026 10:44:41)