Alois Kalvoda pocházel z chudé rodiny. Byl žákem prof. Julia Mařáka na pražské Akademii v letech 1892 až 1899. V roce 1899 obdržel Hlávkovo studijní stipendium. V letech 1900 a 1901 získal prestižní Hlávkovo absolventské cestovní stipendium. Stipendijní pobyty absolvoval v Paříži a v Mnichově. V roce 1900 otevřel soukromou malířskou školu v Praze na Vinohradech, v níž mezi jeho žáky patřili mj. Josef Váchal, František E. Prokeš, nebo slovenský malíř Martin Benka. Byl členem SVU Mánes a spoluzakladatelem Svazu výtvarných umělců moravských. Již jako akademik se odchyloval od směru Mařákovy školy. Vyšel z plenérové malby Antonína Chittussiho, krajinu ale zachycoval živějšími a pestřejšími barvami. Volným traktováním štětce se blížil impresionismu, typický je však pro jeho pojetí krajiny styl dekorativně secesního symbolismu a v pozdějším období tvorby i naturalismus.
Signováno vpravo dole, za sklem, originál
Technika: Olej na kartonu
Výška: 25 cm, šířka: 35,5 cm, rámování: 35,5 x 46 cm
Stav: Mírně poškozený rám
Konec aukce: 23.02.2020 18:40
Dosažená cena: 44 600 Kč
Vyvolávací cena: 6 500 Kč
Seznam příhozů (79)