35. Při koupeli

Autor: Jan Bauch
(1898)

Nově rámováno v paspartě, zaskleno. Signováno vpravo dole.
Malíř, grafik, sochař a ilustrátor.
Narozen 16. 11. 1898 v Praze a zemřel 9. 1. 1995 v Praze.
Vyučil se řezbářem v otcově dílně na Starém Městě, v letech 1914 – 1916 studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u profesora E. Dítěte. Po přerušení studia vojenskou službou, pokračoval v ateliéru V. H. Brunnera. V letech 1921- 1924 navštěvoval grafickou speciálku Maxe Švabinského na AVU. V letech 1923 – 1926 byl členem Umělecké besedy, 1926 členem SVU Mánes. V roce 1937 vystavoval na čs. expozici v Galerii Charpentier v Paříži a získal Grand Prix. Společně s přítelem J. Laudou je autorem monumentální plastiky Přepadení Československa, určené pro Světovou výstavu v New Yorku. V letech 1946 – 1958 byl docentem UMPRUM v Praze. V roce 1962 se po několikerém přerušení vrátil k sochařské práci. V jeho díle nacházíme mimo kreseb a grafik příležitostně i díla monumentální (vitráže, gobelíny, spolupráce s architekturou). Jeho díla jsou v majetku NG Praha, MG Brno, GVU Ostrava, GVU Zlín.
Výška: 24 cm, šířka: 16 cm, rámování: 40,5 x 31 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 27.10.2019 18:34

Dosažená cena: 4 100 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Seznam příhozů (15)

4 100 Kč27.10.2019 17:59:42
4 000 Kč27.10.2019 17:59:42 (limit 27.10.2019 17:33:20)
3 900 Kč27.10.2019 17:59:39 (limit 27.10.2019 17:33:20)
3 700 Kč27.10.2019 17:59:39
3 500 Kč27.10.2019 17:59:37 (limit 27.10.2019 17:33:20)
3 300 Kč27.10.2019 17:59:37
3 100 Kč27.10.2019 17:59:33 (limit 27.10.2019 17:33:20)
2 900 Kč27.10.2019 17:59:33
2 700 Kč27.10.2019 17:57:08 (limit 27.10.2019 17:33:20)
2 500 Kč27.10.2019 17:57:08
2 300 Kč27.10.2019 17:57:01 (limit 27.10.2019 17:33:20)
2 100 Kč27.10.2019 17:57:01
1 900 Kč27.10.2019 17:33:20 (limit 27.10.2019 17:33:20)
1 700 Kč27.10.2019 07:20:27
1 500 Kč16.10.2019 20:43:52