Signováno vpravo dole. Původní krásný stav.
Narodil se 6. 6. 1882 v Praze a zemřel 3. 2. 1961 také v Praze.
Malíř krajinář v Český Křižánkách u Svratky.
Byl žákem uměleckoprůmyslové školy v Praze u profesora E. K. Lišky, později studoval na pražské Akademii umění u profesora V. Hynaise a R. z Ottenfeldů. Studijní cesty pořádal po Německu a Jugoslavii. Pokoušel se i v podobiznářství, později se oddal výhradně krajinářství. Maloval hlavně české horské kraje, nálady letní i zimní. Zúčastnil se téměř všech výstav J. U. V. v Praze. Souborné výstavy měl i v Hradci Králové a to s O. Bubeníčkem, v Praze v Rubešově galerii v roce 1917 a v Topičově salonu v roce 1924, mimo to s vinohradskými výtvarníky a na mnohých krajinských výstavách. Byl nadšeným sokolem a lyžařem. Bzenecko ho jmenovalo svým čestným členem.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 36,5 cm, šířka: 51 cm, rámování: 49 x 63,5 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 08.12.2019 18:08
Dosažená cena: 6 200 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč