73. Vesnice

Autor: Josef Jambor
(1887)

Josef Jambor (29. října 1887 Pohledec – 17. září 1964 Tišnov) byl český malíř, krajinář.
Josef Jambor se narodil jako jedno z dvanácti dětí. Roku 1887 se narodili na Vysočině dva významní umělci - Josef Jambor a o pár měsíců starší Oldřich Blažíček, narozený 15. ledna 1887. Oba měli sice stejnou představu o tom, že malířství je pro ně životní ideál, avšak svůj sen si plnili namáhavou cestou. Oldřich Blažíček se nejprve živil jako malíř pokojů a později byl přijat s cizí pomocí na malířskou Akademii v Praze.
Jako první se sen splnil Oldřichu Blažíčkovi, který ještě před první světovou válkou roku 1912 úspěšně dokončil Akademii v Praze. Teprve o dva roky později roku 1914 sedmadvacetiletý Josef Jambor zdárně složil přijímací zkoušky na Akademii výtvarných umění v Praze. Před tím však absolvoval přípravný kurz u profesora Josefa Loukoty. Tímto rokem 1914 byli tito malíři definitivně odděleni. Umělecký život Oldřicha Blažíčka měl už zcela jiný směr.
Signováno vpravo dole, datováno 1943.
Technika: Olej na plátně
Výška: 30 cm, šířka: 40 cm, rámování: 44 x 54 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 11.10.2021 19:34

Dosažená cena: 56 000 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Seznam příhozů (53)

45 500 Kč11.10.2021 19:15:02
45 000 Kč11.10.2021 19:14:46 (limit 11.10.2021 19:14:35)
45 000 Kč11.10.2021 19:14:46
44 500 Kč11.10.2021 19:14:13
44 000 Kč11.10.2021 19:13:50
43 500 Kč11.10.2021 19:11:39
43 000 Kč11.10.2021 19:11:04
42 500 Kč11.10.2021 19:10:01
42 000 Kč11.10.2021 19:07:48
41 500 Kč11.10.2021 19:06:25
41 000 Kč11.10.2021 16:41:38
40 500 Kč11.10.2021 12:44:07
40 000 Kč3.10.2021 11:22:56 (limit 3.10.2021 11:22:56)
39 500 Kč3.10.2021 11:22:56 (limit 21.9.2021 13:51:25)
36 500 Kč3.10.2021 11:21:20 (limit 21.9.2021 13:51:25)