Signováno vpravo dole. Datováno 1953. Zaskleno. Původní nerozebíraný obraz.
Narodil se 29. 10. 1887 v Pohledci na Moravě a zemřel 17. 9. 1964 v Tišnově.
V letech 1914-1920 byl žákem pražské Akademie výtvarných umění na speciálce profesora Švabinského. Cestoval po Jugoslavii, severní Itálii, Německu, Holandsku atd. Roku 1923 uspořádal výstavu obrazů z těchto cest a ubezpečil se tak, že česká krajina je nejkrásnější. Je přezdíván malířem Vysočiny, protože inspiraci čerpal převážně kolem své chalupy v Blatinách na Vysočině.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 27 cm, šířka: 31 cm, rámování: 36 x 40 cm
Signatura: signováno
Konec aukce: 08.09.2019 18:45
Dosažená cena: 21 500 Kč
Vyvolávací cena: 1 900 Kč
Seznam příhozů (57)