39. Z Vysočiny

Autor: Josef Jambor
(1887)

Signováno vpravo dole. Datováno 1953. Zaskleno. Původní nerozebíraný obraz.
Narodil se 29. 10. 1887 v Pohledci na Moravě a zemřel 17. 9. 1964 v Tišnově.
V letech 1914-1920 byl žákem pražské Akademie výtvarných umění na speciálce profesora Švabinského. Cestoval po Jugoslavii, severní Itálii, Německu, Holandsku atd. Roku 1923 uspořádal výstavu obrazů z těchto cest a ubezpečil se tak, že česká krajina je nejkrásnější. Je přezdíván malířem Vysočiny, protože inspiraci čerpal převážně kolem své chalupy v Blatinách na Vysočině.
Technika: Olej na kartonu
Výška: 27 cm, šířka: 31 cm, rámování: 36 x 40 cm
Signatura: signováno

Konec aukce: 08.09.2019 18:45

Dosažená cena: 21 500 Kč

Vyvolávací cena: 1 900 Kč

Seznam příhozů (57)

4 100 Kč26.7.2019 09:44:14 (limit 25.7.2019 19:42:59)
3 900 Kč26.7.2019 09:44:14
3 700 Kč25.7.2019 19:42:41
3 500 Kč23.7.2019 15:28:52
3 300 Kč21.7.2019 19:40:40
3 100 Kč20.7.2019 19:35:39
2 900 Kč18.7.2019 10:55:01
2 700 Kč12.7.2019 18:18:24
2 500 Kč11.7.2019 14:59:07
2 300 Kč9.7.2019 18:57:47
2 100 Kč8.7.2019 20:12:59
1 900 Kč8.7.2019 18:55:54