11. Hanačka

Autor: Josef Jambor
(1887)

Signováno vpravo dole. Rámováno v paspartě, zaskleno. Datováno zezadu 1945. Původní nerozebíraný obraz.
Narodil se 29. 10. 1887 v Pohledci na Moravě a zemřel 17. 9. 1964 v Tišnově.
V letech 1914-1920 byl žákem pražské Akademie výtvarných umění na speciálce profesora Švabinského. Cestoval po Jugoslavii, severní Itálii, Německu, Holandsku atd. Roku 1923 uspořádal výstavu obrazů z těchto cest a ubezpečil se tak, že česká krajina je nejkrásnější. Je přezdíván malířem Vysočiny, protože inspiraci čerpal převážně kolem své chalupy v Blatinách na Vysočině.
Technika: Akvarel
Výška: 22 cm, šířka: 17,7 cm, rámování: 44,5 x 40,5 cm
Stav: Místy poškozený rám
Signatura: signováno

Konec aukce: 08.12.2019 18:10

Dosažená cena: 5 100 Kč

Vyvolávací cena: 4 900 Kč

Seznam příhozů (2)

5 100 Kč3.11.2019 15:54:56
4 900 Kč2.11.2019 13:01:30