Signováno vpravo dole, na rámu původní štítek se jménem autora. Vzadu přípis. Vypracován znalecký posudek.
Jan Honsa
Narodil se 8. 6. 1876 v Tisové u Vysokého Mýta a zemřel 9. 9. 1937 v Poličce
V letech 1893 - 1898 studoval na pražské Akademii u Julia Mařáka. Po vojenské službě dokončil studia u Antonína Slavíčka v roce 1899. Účastnil se školních exkurzí do Zákolan, na Okoř, do Lochovic. Roku 1903 dostal Hlávkovo cestovní stipendium a odjel s Františkem Tavíkem Šimonem do Praříže, na zpáteční cestě navštívil Basilej, Kostnici a Mnichov. Roku 1904 mu byla udělena bronzová medaile na světové výstavě v St. Louis za obraz "Letní odpoledne". V roce 1909 měl první samostatnou výstavu v Praze. Od roku 1910 se zabýval také grafikou, zejména dřevorytem. V roce 1911 jel na stipendijní cestu do Německa a Paříže, navštívil i Holandsko. Působil střídavě v Praze a Běstovicích. Náladové krajiny z konce 90. let 19. soletí přecházejí po roce 1900 ke stylizované, dekorativní tvorbě.
Jan Honsa
Technika: Olej na kartonu
Výška: 55 cm, šířka: 67 cm, rámování: 72,6 x 85,5 cm
Konec aukce: 11.10.2021 18:50
Dosažená cena: 70 000 Kč
Vyvolávací cena: 2 900 Kč
Seznam příhozů (113)